skip to Main Content

Směnka je cenným papírem, který se využívá k zajišťování půjček. Půjčku na směnku můžete získat při dobré i nedostatečné bonitě, kterou právě směnka dokáže zvýšit. Půjčky na směnku jsou oblíbeným finančním produktem, a to jak na straně dlužníků, tak i u věřitelů. Půjčka na směnku představuje jistotu, že vypůjčené peníze vrátíte zpět, a pokud tak neučiníte, bude je věřitel po vás moci snadno vymáhat.

Soukromé půjčky na směnku

Půjčku na směnku si můžete běžně sjednat u soukromé osoby. Dejte si však dobrý pozor na to, jakého poskytovatele si pro půjčku vyberete. Soukromé půjčky doporučujeme hledat na internetu a vybírat jen z těch prověřených. Při pečlivém hledání narazíte na názory a recenze od dalších lidí, kteří si od vybrané osoby vypůjčili. Soukromé půjčky se často označují jako půjčky od lichvářů. Fungují po celé republice, nejvíce poskytovatelů však najdete v Praze. Půjčku můžete sjednat přes internet, na pobočce u poskytovatele nebo u sebe doma na domluvené schůzce.

Půjčky na směnku od nebankovních společností

Na směnku vám půjčí i u vybraných nebankovních společností. V bankách tento instrument není příliš častý, na soukromém finančním trhu se s ním ale setkat můžete. Jestliže žádáte finanční společnost o větší finanční částku a nejste si jisti, zda vám ji bude ochotná poskytnout, můžete sepsat směnku a zaručit se, že svůj závazek uhradíte. Půjčky na směnku od nebankovních společností jsou velmi variabilní. Můžete zde dosáhnout na poměrně vysokou částku i na zajímavé úročení.

Soukromé půjčky od přímého investora

Využít můžete také soukromé půjčky od přímého investora. Jestliže chcete nebo potřebujete zafinancovat nějaký svůj dlouhodobější projekt, je dobré obrátit se na člověka, který mu bude věřit a investuje do něj své peníze, byť třeba s návratností několika let. Půjčky od investorů jsou velmi oblíbené, jelikož správný investor vám s rozjetím vašeho byznysu pomůže. Má v něm totiž uložené své finanční prostředky a riziko, že se mu investice nevrátí, může být vysoké.

TIP: Často využívaná je také půjčka od soukromé osoby ihned na ruku. Vyhněte se však poplatkům předem!
Back To Top